Mirėsevini !

Urimi i Rektorit

Tė dashur studentė, Tė respektuar kolegė, Mė lejoni t’ju uroj fillimin e njė viti tė ri tė mbarė akademik nė Universitetin “Ismail Qemali” tė Vlorės, duke ju dėshiruar pėrzemėrsisht sukses, tė gjithėve!
Lexo mė shumė ›

Video Promo

Universiteti Ismail Qemali i Vlorės u hap nė 10 tetor 1994. Fillimisht mėsimi filloi me tri fakultete — Fakulteti i Tregėtisė, Fakulteti i Inxhinierisė Detare dhe Fakulteti i Infermierisė.
Lexo mė shumė ›

Fakulteti i Ekonomisė

Fakulteti i Ekonomise, i akredituar nga Ministria e Arsimit dhe Shkencės, ofron programe Bachelor nė Financė, Administrim Biznesi, edhe nė Manaxhim Turizmi tek njė grup studentėsh tė talentuar dhe tė afirmuar.

Fakulteti i Ekonomise u ofron studentėve tanė mundėsinė tė studjojnė dhe tė punojnė me njė staf akademik tė perkushtuar dhe me njė kurikulum akademik qė ėshtė pėrgatitur pėr tė pėrmbushur nevojat e biznesit global, gjithmonė nė ndryshim. Nė klasat tona pėrgjatė studimeve tuaja do tė ndjeni energji pune dhe do tė keni pėrkushtim tė plotė nga stafi akademik i fakultetit. Fakulteti i Ekonomise ju ofron njė vlerė tė jashtėzakonshme pėr ndėrtimin e njė kariere fitimprurėse.
Lexo mė shumė ›

Fakulteti i Shkencave Teknike

Miresevini ne Fakultetin e Shkencave Teknike prane Universitetit te Vlores, themeluar si Fakultet i Marines ne vitin 1994. Ky Fakultet ofron kurse te shumta studimi universitare dhe pasuniversitare me perspektive per te ardhmen si: Matematike,Fizike, Inxhinieri Mekanike dhe Navale, Bio-Kimi, Informatike, Inxhinieri Elektrike, si dhe Shkenca Nautike.

Nepermjet stafit akademik te kualifikuar Shqiptar dhe te huaj, ku spikaten profesor te shquar dhe me eksperience te gjere ne fushen akademike boterore, energjik e plot perkushtim, ky fakultet ofron edukimin me te mire qe do te deshironit ne shkencat teknike dhe ekzakte.
Lexo mė shumė ›

Fakulteti i Shkencave Humane

Fakulteti i Shkencave Humane u krijua ne 5 dhjetor 2007, para zhvillimit te zgjedhjeve ne Universitet mbi bazen e departamenteve ekzistues nderfakultetor te Mesuesise dhe te Gjuheve te Huaja, ne menyre te tille qe te plotesonte standartet ne perputhje me kerkesat e Ligjit te Arsimti te Larte sidomos per strukturen e Departamenteve dhe njeseve te tjera perberese dhe nivelin e kualifikimit te profesoratit.

Ky Fakultet ofron programe mesimore bashkekohore me nivel te larte shkencor, te perafruar me ato europiane per te pergatitur kryesisht mesues per : Cikel i Ulet, Cikel i Ulet Parashkollor, Pedagogji e Specializuar, Gjuhe-Letersi, Gjuhe Angleze dhe Gjuhe Italiane.
Lexo mė shumė ›

Fakulteti i Shėndetit Publik

MIRĖSEVINI NĖ FAKULTETIN E SHĖNDETIT PUBLIK TĖ UNIVERSITETIT “ISMAIL QEMALI” !

Fakulteti i Shėndetit Publik i UV ‘Ismail Qemali’ aktualisht formon infermierė tė pėrgjithshėm dhe tė profilizuar nė fusha tė ndryshme tė shėrbimit infermieror dhe tė shėndetit publik. Ngritja e kėtij fakulteti nė shtator 2011 nė njė stad tė ri organizimi dhe funksionimi (nga fakultet infermierie nė fakultet tė shėndetit publik) krijoi hapėsira pėr zgjerimin cilėsor tė programeve akademike qė do tė ofrojė nė vazhdimėsi.
Lexo mė shumė ›